Boğa Burcu Gıcık Yönleri?

Kendisine sorulmadan hareket edilmesi ve iş yapılması boğayı çok sinir eder. Aşırı inatçıdır, uyuma dersin sabaha kadar oturur. Sürekli “ben demiştim” der, hâlbuki bu sözü iç sevmez, ama insanlar ona sormadan hareket eder ve bu sözü duyarlar. Huyuna gidilirse melek gibi olurlar, huyuna gidilmezse insanın hayatını cehenneme çeviri. Zaman zaman güçsüz düşse bile hayallerinden vazgeçmez ve her şeyi yapar.

Bunun var ya, insan beynini yormaktan başka bir şey yaptığı yoktur. Orda burda arkanızdan atar tutar. Hele de size karşı ilgisi var ve siz ona karşı kayıtsızsanız yandınız demektir. O zaman her şey beklenir bundan. 


Yerin dibine sokar sizi. Artık saçınızı başınızı mı yolarsınız, sinirden alkole mi başlarsınız o sizin tercihiniz. Melek yüzlü şeytandır bu boğalar. İntikamcıdır. Hayatta pek bi halt olmazlar. Ailelerinin durumu iyi değilse de vay hallerine. Her şeye löp diye konmak isterler. Çok param olsun, en güzel sevgili benim olsun, olsun, olsun, olsun...

Kendini dünyanın merkezi sanır. Sizden çıkarı varsa sizden iyisi yoktur bu zavallı mahlukatlar için. Genelde evde kalmışların burcudur. Ya evlenmezler, ya da geç evlenirler. Zaten kim ne yapsın bu uyuzları. Erkenden mezara sokar sizi. Bunun tek boğalığı burcunun ismidir. Aslında akreptir bu akrep. 

Hımbıl şey ne olacak. Kafası her şeye kolay kolay basmaz. Ağırkanlıdır. Biraz da mankafadır. Harekete geçmesi için arkasından hep birilerinin itmesi gerekir. Bir söyleneni bir kerede asla anlayamaz, 10 kere tekrarlamak gerekir.

Tek dileğim vardır,

Bolca para, zengin sofra,

Çok bir şey mi istediğim, 

Güvencemdir bunlar benim…