Boğa Burcu Hastalıkları

Boğa burcu vücutta yönettiği bölümler ense ve boğaz bölgesidir. Bu nedenle en sık yakalandıkları hastalık soğuk algınlığı ve anjindir. Boğa insanlarının tiroid bezleri fazla tiroid salgılar bu nedenledir ki çabuk kilo alırlar. Bu da onlar için hep sorun olmuştur. Boğa burcu insanı fiziksel olrak da çok güçlüdür. Kolay yorulmadıklarından uzun süre çalışabilirler. Hasta olmaktan hiç hoşlanmadıkları gibi bu burçtan hastalık hastası da çıkmaz. Acıya diğer burçlardan daha dayanıklıdırlar.

Boğa'lar sabırlı hastalar olup doktorun öğütlerini aynen yerine getirir, ilaçlarını düzgün olarak alırlar. Hastalığı zayıflık olarak kabul ettikleri için başlangıçta hastalığı kabul etmezler. Boğa burcu boyun ve boğazı yönetir. Özellikle kışın dikkat etmezlerse boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşit yakınmaları görülebilir.

Ağır yemekleri sevdiklerinden kolay şişmanlar, şişmanlıkla ilgili hastalıklara yakalanabilirler. Aşırı yememeye genç yaşta başlayarak yaşam boyunca spor yapmaya özen göstermelidirler.

Boğa Burcu Erkeği Hastalıkları

Boğa burcu erkeği güçlü ve kuvvetli bir erkektir. Genellikle sportif olan bu erkekler, kışın spor yaptığı dönemlerde boğaz ağrıları grip gibi sağlık sorunları ile karşılaşabilir. Bunun yanı sıra ufak yaralanmalar, eklem ağrıları da bu erkeklerin karşılaşabileceği sağlık problemleri arasında yer alıyor. Boğa burcu erkeğinin vücutta ense ve boğaz bölgeleri ile problem yaşayabileceğini söyleyebiliriz. Eklemlerinde tutulmalar yaşama ihtimali olan bu erkekler, sportif oldukları kadar keyfine de oldukça düşkündür. Sıkıntılı dönemlerinde zaman zaman kilo problemi ile de karşılaşabilir. Bu durumda da fazla kilolar başına bela olabilir. Ayrıca fazla kilolara bağlı sağlık problemleri ile de karşılaşabilirler. Bu erkekler mutlu olduklarında, üzüldüklerinde kendilerini yemek yerken bulabilirler. Onlar için bu bir sağlık problemine neden olabilir.

Boğa Burcu Kadını Hastalıkları

Boğa burcu kadınları güçlü ve kuvvetli görünseler de, narin ve hassas bir yapıya sahiplerdir. Genellikle kış aylarında daha sık rahatsızlanan boğa burcu kadını, kış aylarında yaz aylarına göre kendini daha yorgun hisseder. Grip ve soğuk algınlığı gibi problemlerle kış aylarında çok sık karşılaşan boğa burcu kadınının bu sağlık sorunları onları hayatları boyunca yakalayabilir. Son derece güçsüz bir bünyeye sahip olan bu kadınlar, vitaminli gıdalarla beslenmeli ve daha iyi bir beslenme programı oluşturarak kendine iyi bakmalıdır. Boğa burcu erkeği kadar, boğa burcu kadınının da yemekle arası iyidir. Dolayısı ile bu burcun kadınları da dönem dönem kilo problemleri ile karşılaşabilir. Sıkıntılı anlarında kendilerini buzdolabının önüne atmak yerine, sokağa çıkıp yürüyüş yapmaları, onları birçok hastalıktan koruyacaktır.